štvrtok 31. januára 2013

Stihla som!

Čo? Januárový plán.
Opäť som sa rozhodla zlikvidovať jedno strašidlo zo skrine. Len v tomto prípade som potrebovala viac času. Aby to netrvalo toľko, koľko predpríprava, stanovila som si termín - koniec januára. O čo šlo?
Pod sedacou súpravou mám škrečkáreň vlny. Zväčša sú to menšie klbká a klbôčka, z ktorých sa veľký div neurobí. Keď už ich bol nadbytok a bolo treba vytvoriť miesto pre nové zbytky, tak som sa rozhodla časť materiálu zužitkovať na deku, patchwork v inej podobe. Ťažko odhadnem, kedy to bolo. 2009? Snažila som sa nájsť fotku, ktorú som v začiatkoch práce urobila a dokumentovala by presný dátum, ale nenašla... Takže rok len typujem.
Uložila som do prúteného koša rôznofarebné zbytky vĺn a pustila sa do háčkovania štvorcov. Práca nebola intenzívna, skôr to bola chvíľková, príležitostná zmena od iných aktivít. Časom som urobila 345 kúskov v rôznych farbách, roztriedila ich podľa odtieňov a rozjímala, ako ich zháčkovať = skončili opäť pod sedačkou. V tomto stave zaberali oveľa menej miesta ako pôvodné zbytky, tak nezavadzali a dobre sa uležali. Dozrel ich čas. Na preborné riešenie spojenia som nedošla, jednoducho som ich len prikladala a zháčkovala -využila som vlnu z páraného svetra.
Na deku som použila  336 štvorcov, pri televíznej kulise v pohodlí sedačky som za necelý január strávila viac času, než bežne stihnem za pol roka. Konečná podoba ešte nie je hotová, dosť času zaberie začistenie  a obháčkovanie, ale nateraz som spokojná, že som skompletizovanie stihla na prvý termín.

Na úplné dokončenie som si nestanovila dátum, ale predstava by bola.
Háčkovaná deka je u mňa spojená so záhradou a pohodlným sedením v húpačke alebo v kresle Prečo? Neviem. Nie sú s tým spojené žiadne spomienky. Nemám záhradu, nemám húpačku, ale sen môžem mať. Takže si predstavujem podobné sedenie, vyhrievanie sa na jarnom slniečku, moje šermovanie háčikom a deka by bola o chvíľu hotová (ja viem, keby bola záhrada, tak by bol jarný čas venovaný jej )...


13 komentárov:

 1. Jani, vyzerá to výborne! A máš krásny sen o jarnom dni na záhrade :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, sny sa niekedy plnia aspoň čiastočne. Zatiaľ by stačila jar.

   Odstrániť
 2. Tiež sa mi to páči, pekné skombinované farby. Takže sa to oplatilo škrečkovať zbytky vlny. Potom vznikajú skvelé dielka. Zdravím Lenka.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lenka, farebne sa mi prelínajú studené a teplé farby, dala som spolu to, čo by som možno inak neskombinovala. Prvotný zámer aby ubudlo zbytkov vyšiel, druhotný - hrejivá deka sa blíži do cieľa.

   Odstrániť
 3. jů, krásná strašidla ti straší ve skříni:-)))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ajka, ešte že nerobia v noci bu-bu-bu, moc by som nenaspala.

   Odstrániť
 4. Jeeeeeeej je nadhernaaaaaaaaaaaaaa ,vidis Janus ja mam vsetko o com snivas len ta deka mi chyba :)) a kedze sa ja nekamaratim s hacikom tak tiez budem len snivat .... prajem Ti krasny den a uz sa tesim na celu deku v plnej krase !!!!A krasne snivanie !!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mirka, dáme to dohormady? Naša záhrada je v nedohľadne, ale budem pripravená!

   Odstrániť
  2. Januska jasne dajme.... zalezi uz len na Tebe ci mi ten skvostik potom zicias ??:)))) tak ze len ,co travicka vykukne si viiiiiiiiiiiiitana!!!!

   Odstrániť
 5. Jani, jen zírám! Je úžasná! Takhle bych měla volnou skříň se zbytky :o)
  jsi borec a máš krásné představy...
  Moc zdravím, Helena

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Heli, chvála od teba, čo tak krásne narábaš s háčikom teší!

   Odstrániť
 6. to je ale pěkná barevná hromada! moc se mi líbí takové roztřídění na barvy. mnohem lepší než barevný mega mišmaš :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tiež mi nesedí farebný miš-maš. Neviem, čo bolo dlhšie - práca alebo pravidelné rozkladanie a kombinovanie. Ďakujem.

  OdpovedaťOdstrániť