nedeľa 7. februára 2016

Knižne


V Martinuse pred sviatkami dávali do knižiek darovaciu kartičku. Môj poklad mi dopísal:
(Fotka nie je kvalitná, ale text je určite čitateľný.)

Štyri januárové knihy by napovedali, že za mňa na pivo skákal veľmi často...
Jednoznačne na čítanie odporúčam pokračovanie Millenia i keď už v podaní iného autora. Knižka u nás doma bola dávno, ale odložila som si ju na obdobie, keď si jej čítanie vychutnám. A to sa podarilo.
Detektívne príbehy sa snažím prekladať dávkou humoru. Je to dosť ťažké, nakoľko úsmevných kníh je v porovnaní s napätím ako šafránu.
Skúsila som pre mňa nového autora - A. Paasilinnu a jeho Syna boha hromovládce. Kniha trošku uletená, nie každému sadne, ale ja som sa fajn pobavila.
Nesbo nebol nesbovský, chvíľami vyznieval až poeticky, ale bol čítavý.
Malý pražský erotikon je označovaný ako bestseller. Vďaka sexu, podvodom, klamstvu, prepletaniu vzťahov? Neviem, nie som odborník, ale takýto post u mňa kniha nedosiahla. Pripomenulo mi to papierikovú posielaciu hru Kto, s kým, kde, čo robili a čo z toho vzniklo.
Možno som niekomu dala typ na večerné čítanie. O mesiac to skúsim  znova. 
Dáte mi i vy typ na knižku, ktorá vyvolá keď už nie smiech, tak aspoň úsmev?

6 komentárov:

 1. Veľmi vtipné venovanie :O) ja praktizujem vaňové čítanie napustím si horúci kúpeľ a ponorím sa do čítania celkom príjemné ľahké čítanie -príbeh zo života je od Zuzany Širokej - Šťastie na mňa spadlo z neba a z Provenskálska prevoňané Lampa od Deborah Lawrensonovej

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Adelka, vďaka za typy. Určite si to vo vani užívaš, niekedy je to jediné miesto, kde nás nik neruší. No ja ju neriskujem, neodpustila by som si utopenie knižky.

   Odstrániť
 2. Jani, kartička mě tedy pobavila. Děkuji za typy, jen ten čas chybí, u nás se na pivo nechodí :o)
  Moc tě zdravím, Helena

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Heli, tak skús naordinovať víno...Posielam pozdrav.

   Odstrániť